Предавање је одржано у Липару 04.11.2014., у просторијама библиотеке. Тема предавања је била „Духовност и позитивне емоције“. Предавање је одржала проф. сц. Мирјана Савић. Присутни су се упознали са значајем позитивних емоција у свакодневном животу.Истраживања показују да позитивне емоције позитивно делују на наше размишљање, доношење одлука, продуктивност, међуљудске односе и здравље. Позитивне емоције шире когнитивну активност и успешније решавамо задатке јер се активирају мисаони процеси вишег реда и креативност. Логотерапијски приступ духовности је снага и превентива, и човеку и заједници у развијању и јачању врлина и вредности. Логотерапија као психотерапија делује на менталитет човека и усмерава га на тражење смисла. Предавање су пратиле искуствене активности кроз које су присутни директно сазнавали и долазили у контакт са садржајем логотерапије.

слике