Литерарни конкурс се расписује у три категорије:

1. узраст од првог до четвртог разреда основне школе
2. узраст од петог до осмог разреда основне школе
3. средњошколски узраст

Ликовни конкурс са расписује у четири категорије:

1. предшколски узраст
2. узраст од првог до четвртог разреда основне школе
3. узраст од петог до осмог разреда основне школе
4. средњошколски узраст

Радове предати у Народну библиотеку у Кули (градска), потписане шифром.Уз рад је неопходно приложити затворен коверат у којем се налази папирић са пуним именом и презименом ученика, разредом у који иде, школом коју похађа и шифром којом је потписао рад.Радови се могу достављати појединачно, групно, а такође се могу и послати поштом на адресу Народне библиотеке у Кули.Литерарни радови треба да су у куцаној форми, ликовни у слободној форми, а тема је слободна. Литерарни радови могу бити писани на свим службеним језицима републике Србије. Рок за предају радова је 23. октобар 2017. године.