Гост књижевник

МИЛАН МРДАЉ МРЂА

Познати црвеначки писац Милан Мрдаљ Мрђа живи годину јубилеја: седам деценија живота и пола века књижевног стварања. Те јубилеје крунисао је издањем своје двадесет и пете по реду књиге „Облутак радости“ чији издавачи су црвеначки Књижевни клуб „Крчевине“ и издавачка кућа „Прометеј“ из Новог Сада.

У књизи „Облутак радости“ је шездесет Мрђиних песама, од којих је двадесет и пет већ објављено у листу „Политика“ и оне су пропраћене сјајним илустрацијама. Мрђин књижевни рад је често награђиван, а једна од награда на коју је поносан је и то што га је „Даница за младе“ едиција коју објављује „Вукова задужбина“ изабрала за „Личност године“.

РЕЗУЛТАТИ ЛИКОВНОГ КОНКУРСА

ПРЕДШКОЛСКИ УЗРАСТ ПУ ``БАМБИ``