Најзанимљивија и најјаснија прича о Тесли, досад испричана. Свет се мање променио од Платона до ТеслИног рођења него од Теслиног рођења до његове смрти. Тешко је не бити фасциниран причом о Историјском Искораку од хомерског гуслара до летења на плавом зраку енергије - за само један људски век!

Овај роман комбинује фреску и икону, сагу и интиму. Теслина биографија је надахнута хроника једне од највећих промена у људској Историји, у неколико земаља, на два континента. Повест о Тесли је прича о повести епохе. Метро испод града и рекламе на крововима, његова су дела. Чаплинов скитница Шарло је подсећао на њега кад је копао ровове. Федерсен, Фриц Лангов господар Метрополиса, је опет - био он.

Луди научник са његовим калемовима у филму о Франкенштајну је био он. Беспрекорно обучени аристократ са залисцима кога је Играо Бела Лугоши је, по својој елеганцији и маниру, био он. Зар није он, пре Бретона, ослушкивао геомагнетски пулс Земље?

Зар није Орсон Велс плашио људе његовим зракама смрти?