Велика прича о љубави, о младим, гневним животима који покушавају да се одвоје од тла, да корачају три метра изнад неба...

Момци круже на моторима, суочавају се с искушењима физичке издржљивости, брзине, ризика. Девојке се спремају да сретну мушкарца свог живота. Баби је добра ученица, Степ је насилник; припадници су два различита света, али се на крају заљубљују једно у друго. Баби је непрепознатљива у очима родитеља. Степ открива стране које се убрзо уклапају у слику опасног типа, а у ствари мишићи и насиље крију једну трауму, један неодмршени чвор који баца мрачну сенку на Степов породични живот и на мучну љубавну причу са Баби.

Три метра изнад неба је роман о свакодневном животу, истовремено романтична комедија и реалистична драма, врло узбудљива прича о животу младих и њихових родитеља у велеграду.

FederikoMoca