Данте је инспирисао рађање још једног уметничког дела! Али уметничког дела које сеје смрт! Да ли Инферно за човечанство значи Пакао, Чистилиште или Спасење? Роберт Лангдон се буди у болничком кревету, под седативима и потпуно дезоријентисан... Несвестан тренутка када је стигао у Фиренцу, сазнаје да је погођен у главу и да га је од смрти спасло само чудо... Сијена Брукс, веома интелигентна и згодна млада докторка, чини све како би професору симбологије помогла да измакне из канџи Конзорцијума - моћне организације која га бесомучно гони кроз три европска града... Неколико супротстављених страна утркује се око једне једине информације! Где је скривено мистериозно и смртоносно ремек-дело што прети човечанству, које је само један човек у стању да нађе? Професор историје, уметности и симбологије вешто тумачи и најзагонетније трагове које за собом оставља имућни геније генетског инжењеринга... Ден Браун нас поново води на путовање кроз мрачне пределе људског ума, где се рађају грандиозне и опасне идеје...