letLETДирљива прича о Павлу Андрејевићу, младом ваздухопловном поручнику војске Краљевине Југославије, који крајем тридесетих година, на релацији Петровград-Нови Сад-Сарајево-Мостар-Београд, упознаје не само специфичан дух доба него и многе великане књижевности или филма, као и зачетнике стрипа и фотографије тог времена.

Један наизглед сасвим обичан авијатичарски лет, непосредно пред Други светски рат, заувек ће променити не само Павлов живот, већ и судбину његове жене и будућност читаве породице Андрејевић. Трагични августовски дан 1937. године, затвориће круг између живота и смрти – симбол његовог кафкијанског односа са оцем који такође умире – и постати велика новинска вест у Југославији која се спрема за велики ратни окршај.

Владимир Арсенијевић, најмлађи добитник у историји Нинове награде, у новом роману написао је ретко искрену и елегантну причу о браку младих људи, прожету идеалима епохе са мноштвом занимљивих ликова и историјских личности.

Ова узбудљива приповест о љубави у доба аероплана уједно је и јединствени лет у прошлост, књига која ће вас повести на путовање које ћете памтити.

„Елеганција његовог језика је попут ватромета на киши...“ Тхе Тимес Литерарy Супплемент