Три судбинеЉубав и страст, похлепа и освета. Напета игра мачке и миша.
Три сребрне статуе грчких богиња сан су сваког колекционара: изузетно су драгоцене појединачно, а непроцењиво вредне као трио. Постоји и легенда по којој ће власник, када их сакупи све три, добити моћ да контролише сопствену судбину.
Када је 1915. године немачка подморница потопила Лузитанију, ситни лопов Феликс Гринфилд био је усред крађе једне од ових статуица из бродске кабине прве класе. Биће један од ретких путника који ће преживети бродолом и због тога ће дати себи реч да ће се променити и постати бољи човек.
Сада, много година касније, статуа је украдена од три Феликсова потомка: Малакаја, Гидеона и Ребеке Саливан. Решени да је пронађу, они ће поћи у потрагу која ће их одвести на пут око света – од сликовитих предела Ирске до Хелсинкија, Прага и Њујорка – и приморати да се боре са једном бескрупулозном, амбициозном женом која неће презати ни од чега да оствари свој циљ.