majСваког јутра када отворим очи и угледам оно што зову „нови дан“, дође ми да их одмах затворим и не устанем из кревета. Али мора се.

Зовем се Линда. Имам 31 годину, висока сам 175 сантиметара, тешка 68 килограма и облачим се у најскупљим радњама које постоје (захваљујући безграничној дарежљивости мога мужа). Код мушкараца изазивам пожуду а завист код жена. Међутим, сваког јутра када отворим очи и угледам овај идеални свет о којем сви сањају а мало њих успеју да освоје, знам да ће ми дан бити поражавајући.

Зачуђујућа прича о томе како изгледа имати све а бити несрећан. Линда увек жели више... После сусрета са политичарем који је некада био њен дечко, још пре него што се удала и постала поштована жена, посвећена мајка и успешна новинарка, она се упушта  у страствену, опасну и заразну везу, али са далекосежним последицама.

Провокативна и интригантна, Прељуба је роман о откривању страсти у животу, о вечитом питању није ли управо „ова љубав“ она права…

„Коељо испитује нове границе женске неверности.“ Мессаггеро

„И овај роман на неочекиван и непогрешив начин показује како губимо себе кад не ценимо оно што имамо.“ Катарина Михалак